niedziela, 10 czerwca 2018


WIELKI PRZEMARSZ POKOLEŃ "POD ZNAKIEM ORŁA"

W dniu 9 czerwca 2018 Nasza szkoła wzięła udział w Przemarszu Pokoleń "pod znakiem Orła", nad którym Patronat Honorowy przyjęli  J.E. Ksiądz Arcybiskup Metropolita Gdański, Wojewoda Pomorski, Starosta Wejherowski oraz Prezydent Miasta Wejherowa. Przemarsz organizowany był przez Stowarzyszenia Misternicy Kaszubscy.

Wielki Przemarsz Pokoleń „Pod znakiem Orła” był barwnym korowodem polskich postaci historycznych i z literatury polskiej. W swoim założeniu miał skupić jak najliczniej różne środowiska Wejherowa i Ziemi Wejherowskiej. W projekt zaangażowały się szkoły z terenu powiatu wejherowskiego poprzez wystawienie w przemarszu jednej lub więcej wspomnianych postaci. Nasza szkoła wystawiła postać swojego patrona HIPOLITA ROSZCZYNIALSKIEGO, w którą to postać wcielił się uczeń kl. 3A Krzysztof Zalewski. Towarzyszyła mu koleżanka z klasy Wiktoria Kuziel wraz z nauczycielem Rafałem Nowickim. W przemarszu, który wyruszył spod pomnika przy jednostce wojskowej i dotarł do rynku w Wejherowie, zostało zaprezentowane 100 postaci. Sto postaci na 100 lecie odzyskania niepodległości! Grupę inicjatywną tego wydarzenia pod egidą księdza dziekana Daniela Nowaka tworzą: Stowarzyszenie Misternicy Kaszubscy, Stowarzyszenie Rodzina Piaśnicka i Akcja Katolicka przy parafii św. Anny w Wejherowie.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.

OLIMPIADA SOLIDARNOŚCI. DWIE DEKADY HISTORII W dniu 14 marca 2019 uczennice klasy 3O - Aleksandra Czapp i Dominika Klebba wzięły ...